Her gün
kahverengi deniz yosunu!

Mikrobiyolog Goran Dordic ile Vervella ana maddesi olan Kahverengi Deniz Yosunu hakkında yapılan röportaj.

Goran Dordic

İle Röportaj

“İskoçya ve Norveç denizinden gelen kahverengi deniz yosunlarına hiçbir katkı maddesi eklenmemiştir ve içerisinden hiçbir madde çıkarılmamıştır. Hazırlanmasındaki bütün süreç boyunca, belirli prosedürlere göre ele alınır ve besin öğeleri korunur.”
Goran Dordic, Mikrobiyolog

Celje Üniversitesinde Mikrobiyolog olan Goran Dordic, “özüt çıkarma” işleminin patentini almıştır ve bu şekilde işlenen su yosunları, Ljubljana Eczacılık Laboratuvarında hazırlanmaktadır. İnsanlar için takviye edici gıda olarak kapsüller halinde sunulmaktadır.

Kahverengi deniz yosunu midedeki aşırı asitlenin absorbe edilmesine yardımcı olur.

Su yosunları ile doğal döngüler arttırılır. Herhangi bir kimyasal ürün olmadan sürdürülen doğal işlemler ile ivme yükseltilir; böylelikle de kahverengi deniz yosunları da çalışmaya başlar. Bu teknoloji ile işlenen kahverengi deniz yosunları Norveç Kelbi olarak da adlandırılmaktadır ve diğer türlerden farklı bir çalışma prensibine sahiptir.

Kahverengi deniz yosununun insan vücudundaki etkileri oldukça etkileyicidir. Düzenli olarak kahverengi deniz yosunu kullanıldığında; mideye organizmanın zararlı çekirdeklerinden arınmış, gereksiz malzemeler olmadan, gerekli makro ve mikro besin maddelerini tedarik etmesine yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

Kahverengi deniz yosunu dünyanın en iyi araştırılmış yosunudur. Üzerinde çok ciddi çalışmalar yapılmıştır.

Mikrobiyolog Goran Dordic diyor ki;

Benim teknolojimle; hücre çekirdekleri, insanlar (diğer canlılar ve bitkiler için de bu böyledir) besin maddelerinin bileşenini eksiksiz alabilsinler diye açılırlar.

Şunu bilgiyi de paylaşmak isterim; Kahverengi deniz yosunlarının hasat edildiği Lapp denizinde bulunan bölgeler koruma altındadır. Yosunlar doğanın kendisi tarafından üretilebileceği kadar hasat edilir. Deniz yosunlarının orta derinliklerinde altmış yıl, karanlıkta altı ay, denizin sıcaklığında çok küçük sıcaklık farklarında yarı ışık yılı kadar büyür. Normal olarak kahverengi deniz yosunlarının hasat edildiği yerlerde balık tutma, kabuklu avlanma ve yengeçleri yakalama kesinlikle yasaktır. Norveç Hükümeti, getirdiği yasal düzenlemelerle, bu belirli bir alanda bulunan, büyük, kıymetli denizaltı hazinesi diyebileceğimiz bitkiyi tamamen güvence altına almıştır.

hot!

Kahverengi Deniz Yosunu

İçerdiği Elementler
I 145ppm
Fe 480ppm
Mn 86ppm
Mo 2,71ppm
Co 4,16ppm
Ni 13,8ppm
Cu 10,4ppm
Zn 21ppm
Pb 10,57ppm
V 14,6ppm
Hg 0,02ppm
As <0,5ppm
Se 0,35ppm
Ascophyllum nodosum

Kahverengi deniz yosunu Norveç ve İskoçya’nın doğal ortamında, volkanik bazlı ortamda büyür.

Soru Cevap

Sıkça Merak Edilenler

Bir bardak suyla her gün bir kapsül yutun! Veya kapsülü açıp bir bardak meyve suyu ile de içebilirsiniz.

Günde bir adet Vervella yeterli midir?

 • Yeterli olur ama büyük bir bardak suyla günde iki tane alınması da önerilir.

Kahverengi deniz yosunlarını tüketmeyi neden öneriyorsunuz?

 • Bunun birkaç nedeni var. Öncelikle; yosun mineralleri vitaminler, enzimler, iyi derecede besleyici özelliklere sahiptir.
 • İşlenmiş yiyecekler besleyici açıdan çok fakirdir, bunu biliyoruz. Doğal formlarındaki kahverengi yosunlar doğa dengesi için oldukça gereklidir. Doğada çok fazla değillerdir ancak çok değerlidir.
 • Bir başka çok önemli özellik de, yosunların vücut tarafından emilmesi ve metallerin atılmasını sağlar. Strontiyumu da %90 oranında önlediği biliniyor.
 • Kahverengi deniz yosunlarının bir diğer en önemli özelliği de vücudu alkalize etmesidir; kahverengi deniz yosunu bu anlamda diğer yosun türlerine göre çok daha etkilidir.
 • Kahverengi deniz yosunu ayrıca mideye geldiğinde etkileşime geçmesi ve rahatlatmasıdır. Midedeki ilgili bileşenlerin miktarını arttırarak zararlı bileşenleri ve ürik asiti azaltır.
 • Böbreklerin hızlandırılması ve rahatlatılmasından da bahsetmeliyiz.
 • Son olarak da yeterli organik iyodun içerdiğinden tiroitlerin dışardan alınanlara göre daha rahat çalışmasını sağlar. Tiroitin rahat çalışması tüm organizmamızı da etkilemektedir.

Kahverengi deniz yosunları; yeterli miktarda magnezyum ve kalsiyum kaynağı olarak gelişimimizde de önemli rol oynamaktadır. Kolayca emilir. Tüm amino asitler, vitaminler, mineraller gibi içerikleri barındırmaktadır ve mümkün olduğunca vücut tarafından kullanılır.

hot!

Kahverengi Deniz Yosunu

Mikro Besin Öğeleri ve Mineralleri
Na2CO3 25%
Salt 9,3%
Fat 2,4%
Protein 10,5%
Albumen 0,39%
pH 5,72%
Ca 5,9%
Mg 1,01%
Na 4,1%
K 2,8%
P2O5 0,22%
N 1,67%
NH3 0,03%
Cl 5,47%
S 1,95%
Ascophyllum nodosum

Kahverengi deniz yosunları yetmiş kadar alkalize yosuna eşdeğerdir.

Ana maddesi kahverengi deniz yosunu olan Vervella kimlere tavsiye edilir?

Ameliyat sonrasında yaralara uygulanabilir fakat bu mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır.

Kahverengi deniz yosunlarının kullanım alanı oldukça yaygındır. Çünkü pek çok hastalık için önleyici niteliktedir. Bunlardan bazıları ise; herpes, tiroit, tüberküloz, adet zorlukları, kanser, prostat, kabızlık, iltihaplanma, bağırsak problemi, ayak problem, enerji eksikliği, selülit, depresyon, iştahsızlık, kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, yaşlılık, unutkanlık, hücre yenilenmesinin yavaşlaması, cinsel performanssızlık gibi ciddi sorun teşkil eden rahatsızlıklar için de vücut metabolizmasına destek olur. (Kronik bir rahatsızlık halinde Vervella kullanımını doktor kontrolünde olmasını öneriyoruz!)
Tüm bunlar dolayısıyla …
Kahverengi deniz yosunu bir SUPER FOOD’dur.

hot!

Kahverengi Deniz Yosunu

Vitaminler
Tiamin (B1) 0,06mg/100g
Riboflavin (B2) 0,49mg/100g
Niacin (B3) 18,26mg/100g
Vitamin C 37,5mg/100g
Ascophyllum nodosum
Protein kullanımı ve diğer besinler, karbonhidratlar, tüm B vitaminleri, E vitamin, C vitaminleri ve eser elementler; iyot, sodium, potasyum, bakır, magnezyum, kalsiyum, barium, bromin, krom, lityum, gümüş, stronsiyum, titanium, vanadium, çinko.

Daha önce belirttiğim gibi aynı zamanda toksik maddeleri emilmesine yardımcı olur. Kahverengi yosunlar hayatın bir parçası ve devamı niteliğinde oluşur.

Kahverengi deniz yosunun tüketilebilir bir forma dönüştürülmesi bize ait bir teknolojidir.

Kahverengi deniz yosunları organizma üretmek için kullanılabilir. Şu unutulmamalıdır ki; doğrudan yosun yerseniz bu hiçbir şeye yardımcı olmaz. Kahverengi deniz yosunu çekirdeği işlemden geçirip açıyoruz. Ve çıkarma işlemi uyguluyoruz. Dünyada bunun patenti sadece bizde bulunmaktadır.

Goran Dordic, Mikrobiyolog

Kahverengi deniz yosunlarını herhangi bir yiyecek veya içecek içinde kullanabilirsiniz.

Hamile kadınlar?

Kahverengi deniz yosunu, dolayısıyla Vervella; besleyicilik açısından hamile kadınlar için kesinlikle önerilmektedir. Doğanın bir armağanıdır. Zehir yok, zehirli hiç bir bileşen yok.
Tüketimi doktor kontrolünde olması kanunen zorunludur.

Ve çocuklar?

Tabiki tüketebilirler. Ancak çocuklar yosunları kapsül fromunda pek sevmezler. Kapsülü açın ve içini bir yiyeceğin içine boşaltın. Bu süt, yoğurt gibi bir gıda da olabilir. Ayrıca ekmeğin üzerine de sürülebilir, ya da yuvarlanarak top şekline getirilebilir… Suda da çözünebilir; ve elbette yetişkinler de böyle kullanabilirler.

Kahverengi deniz yosunu, yani Vervella tükettiğimizde genel olarak ne hissediyoruz?

Öncelikle ne kadar güçlü bir enerji takviyesi diyoruz. Örneğin maraton koşan atletler dahi bunu kullanıyor. Kahverengi deniz yosunu vücudun dengelenmesinde, temizlenmesinde, toksiklerden arındırılmasında ve güçlenmede oldukça güçlü bir yardımcıdır. Özellikle karaciğere desteğini vurgulamalıyım. Kullandıktan birkaç güç içerisinde cildinizin güzelliğini farkedeceksiniz. Bir ay sonra da asıl sonuçları almaya başlayacaksınız. Ve dikkat çekici olarak; sindiriminizi de bir o kadar hızlandırır.

İlaç yerine geçer mi?

Kesinlikle hayır. Hastalık veya toparlanma süreçlerinde; organizmanızın durumu ve doktor tavsiyesi ile bir gıda takviyesi olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kimi ilaçları tamamen bırakmanız da mümkündür. Ancak karar doktorunuza aittir.

Daha Fazlası

Vervella, Kahverengi Deniz Yosunu

“Vervella” Ascophyllum Nodosum içeren teknolojisi ile oluşturulmuş bir Sencer Bulut markasıdır.

Sencer Bulut, Sertifikaları:

 • Certified Banting Coach, The Noakes Foundation 2016 – South Africa
 • Herbs and Supplements Certification, 2016 – USA
 • Precision Nutrition Certificate Level 1, 2013 – Canada
 • Fitness Nutrition Coach, 2011 – USA
 • International Fitness Association, Advanced Sports Nutritionist, 2011 – USA
 • International Fitness Association, Sports Nutritionist, 2008 – USA
 • Lifestyle & Weight Management Specialist, 2008 – USA
 • Sports Nutrition Certification, 2008 – USA

Sencer Bulut Kısa Özgeçmiş: 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yüksek öğrenimine Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde devam etmiştir. Doğru beslenme ve spor alanında çeşitli çalışmalar yaparak bu konudaki bilgilerini katıldığı sertifika programlarıyla desteklemiştir. 2015 yılında “Aslında Diyet” başlıklı kitabını yayınlamıştır.

Vervella İletişim Bilgileri.

Vervella İstabul Ofis
Vervella – Sencer Bulut
Kozyatağı Mah. Lüle Sk. 3-10 34742
Kadıköy / İstanbul, TÜRKİYE
T: +90 216 372 30 00
E-Posta: [email protected]

Destek

[ Bize Ulaşın ]

Adınız ve Soyadınız (*)

E-Posta Adresiniz (*)

Telefon Numaranız

Konu Seçin

Mesajınızı Yazın

* ile işaretlenmiş alanlar doldurulması gerekli alanlardır. Lütfen size ulaşabilmemiz için formu doğru E-posta adresi ve doğru telefon numarası ile doldurunuz.